ultrason check up fiyatları

Kadın sağlığı ultrason check up

Sağlığımız en değerli varlığımızdır, bu yüzden onu korumak söz konusu olduğunda hiçbir şeyi şansa bırakmamalıyız. Neyse ki, modern tıp bize bazı hastalıkların ve durumların üstesinden gelmek için gereken araçları ve tedavileri sunmaktadır.

Çoğu zaman, bir hastalık ne kadar erken teşhis edilir ve tedavi edilirse, hastanın tamamen iyileşmesi o kadar olasıdır. Erken teşhis gerçekten hayati önem taşıyor.

Semptomlar yaşasanız da yaşamasanız da kadın sağlık kontrolü size gönül rahatlığı verebilir. Uzmanlarımız, tedaviye yönelik anlamlı adımlar atabilmeniz için potansiyel riskleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Herhangi bir kadın bu kadın sağlık kontrolünden geçebilir ve bu bizim teşvik ettiğimiz bir şey. Ultrason, güvenilir sağlık uzmanlarınızın vücudunuzun içini görmesini ve anormallikleri belirlemesini sağlayan güvenli, invazif olmayan, radyasyon içermeyen bir görüntüleme teknolojisidir.

Kadın sağlığı ultrason check up neyi kontrol eder?

Kadın sağlığı değerlendirmemiz, tümü deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilen meme, karın ve pelvik ultrasonu içerir. Meme değerlendirmeniz ayrıca koltuk altı muayenesini de içerir.

Birlikte, bu taramalar anormallikleri, hastalıkları daha ciddi bir şeye dönüşmeden önce tespit etmeyi amaçlar. Bu incelemelerde kontrol edilenler:

Enflamasyon belirtileri , şişlikler, kitleler ve tümörler, kanser belirtileri, üreme organlarının sağlığı, meme implantlarıyla ilgili sorunlar da dahil olmak üzere meme ve koltuk altlarında anormallikler ve dahası.

İlginizi Çekebilir  Abdominal  Doppler Ultrason​

Kadın sağlığı kontrolümüzle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size özel rehberlik sağlamaktan ve endişelerinizi gidermekten mutluluk duyarız.

Kadın sağlığı ultrason check up  için sevke ihtiyacım var mı?

Hayır. Emar tomografi görüntülemede bir kadın sağlığı değerlendirmesinden geçmek için doktorunuzun yönlendirmesine ihtiyacınız yoktur.

Güçlenmiş hissetmenizi ve sağlığınızın ve esenliğinizin kontrolünün sizde olmasını istiyoruz. Kadın sağlığı kontrolü için bize geldiğinizde, bire bir doktor görüşmeniz ile sorularınızı sorabilir ve cevapları alabilirsiniz.

Daha da iyisi, yüksek çözünürlüklü dijital görüntüler ve ultrasonlarınızın sonuçları, randevunuzla aynı gün alabilirsiniz.

Meme ultrasonu nedir?

Ultrason, vücudunuzun iç yapılarına bakmak için ses dalgalarını kullanan güvenli, ağrısız, radyasyonsuz bir görüntüleme teknolojisi şeklidir.

Meme ultrasonu, doktorunuzun meme anormalliklerini ve şişlikler ve meme implantı yırtılmaları gibi sorunları belirlemesini ve teşhis etmesini sağlar.

Ultrason meme kanserini tespit edebilir mi?

Ultrason, 40 yaşın üzerindeki hastalarda meme kanserini taramak ve saptamak için genellikle tek başına kullanılmaz. Ancak, 40 yaşın altındaysanız, doktorunuz meme ultrasonu isteyebilir.

Mamografi, meme kanserinden kaynaklanan ölümleri aktif olarak en aza indirdiği gösterilen tek meme kanseri tarama aracı olsa da, tüm meme kanserlerini tüm insanlarda bulamaz.

Bazen anormallikler ve lezyonlar tespit edilemez ve mamogram kullanılarak yorumlanması kolay değildir. Bu durumlarda, ultrason tamamlayıcı bir görüntüleme teknolojisi olarak kullanılır.

Kadın sağlığı kontrol sonuçlarımı ne zaman alacağım?

Sağlık kontrolü sonuçlarınızı beklemenin sinir bozucu olabileceğini anlıyoruz ve bu nedenle aynı gün sonuçları garanti ediyoruz.

Sonuçlarınız tam bir rapor ve yüksek çözünürlüklü dijital görüntülerİ içerir. Oradan, gerekirse doktorunuzla bir takip randevusu planlayabilirsiniz.

Belirtilerim yoksa kadın sağlığı değerlendirmesi alabilir miyim?

Evet. Belirtileriniz yoksa uzmanlarımızla bir kadın sağlığı kontrolü planlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Yüz ve Boyun Anjiyografisi

Sağlıkla ilgili endişeler zihninizi zorlayabilir. İster aile içinde devam eden bir sağlık sorununuz olsun, ister sağlık hizmetinize proaktif bir yaklaşım benimsemeye karar vermiş olun, size yardımcı olabiliriz.

Emar tomografi görüntülemede tuhaf soru diye bir şey yoktur. Sağlık her şeyden önemlidir ve hayatınızın her aşamasında zihninizi rahatlatmak ve canlılığınızı korumak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.

Ultrason Taramaları zarar verir mi?

Hayır. Kadın sağlığı değerlendirmemiz, anormallikler ve endişe duyulan alanlar için vücudunuzun içine bakmak için ultrason kullanır, ancak bu, sağlık kontrolünüzü bir şeyler ters gidene kadar ertelemek için bir neden değildir.

Ultrason radyasyon kullanmaz. Bunun yerine, yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanarak görüntüleri yakalar. Ultrason probu vücudunuzun dışına yerleştirilir – prosedür baştan sona invaziv değildir.

Ultrason sağlık kontrolüme nasıl hazırlanmalıyım?

Karın ultrasonu yaptırıyorsanız, randevunuzdan dört saat önce aç kalmanızı öneririz. Bu, uzmanlarımızın safra kesenizi görebilmesini sağlar. 

Özel sağlık değerlendirmenizin bir parçası olarak pelvik ultrason yaptırıyorsanız, muayenenizden 45 ila 60 dakika önce lütfen dört bardak su içiniz. Bu, uzmanlarımızın pelvik organları doğru bir şekilde değerlendirmesini sağlar.

Aksi takdirde, çok az hazırlık gerekir. Mücevherlerinizi çıkarmak ve hızlı ve kolay giyilip çıkarılabilen bir üst giymek isteyebilirsiniz – meme ultrasonunuz sırasında belden yukarı soyunmanız istenecektir.

Kadın sağlık check up sırasında anormallik tesbit edilirse 

Uzmanlarımız muayeneniz sırasında bir anormallik tespit ederse, sonraki adımlar konusunda size tavsiyede bulunacaklardır. Panik yapmayın – iyi haber şu ki anormalliği yakaladınız ve teşhis ve olası tedavi ile ilerleyebilirsiniz.

İnceleme öncesi hazırlık

Transabdominal pelvik ultrasonunuz varsa, testten yaklaşık bir saat önce 4 ila 6 bardak su içmelisiniz. Bu, mesanenizi dolduracak ve daha net bir resim elde etmenizi sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Sinüs Röntgeni

Hem transabdominal hem de transvajinal pelvik ultrason yaptırıyorsanız, işe dolu mesane ile başlamanız gerekir. Transvajinal ultrasondan önce boşaltmanız istenecektir.

Başka bir hazırlık gerekli değildir.

Kadın sağlığı ultrason check up nasıl yapılır ?

Kadın sağlığı değerlendirmeniz sırasında ultrason uzmanları tarafından ilgilenileceksiniz. Biraz endişeli hissetmek doğaldır, ancak deneyiminizi olumlu hale getirmek için burada olduğumuzu unutmayın.

Herhangi bir zamanda, personelimizin sizi daha rahat ettirmek için yapabileceği bir şey varsa, lütfen sormaktan çekinmeyin.

Çoğu ultrason muayene alanını giysi, mücevher ve diğer aksesuarlardan temizleyerek başlar. Daha sonra muayene masamıza uzanmanız istenecektir.

Ardından, hedef bölgeye soğuk bir jel uygulanacaktır – cildinizin sıcaklığı kısa sürede soğuk jeli ısıtacaktır. Jel su bazlıdır ve bu nedenle ciltten ve giysilerden çıkarılması kolaydır.

Uzman daha sonra görüntüleri yakalamak için alanın üzerinde küçük bir probu hareket ettirir. Prob, vücudunuza ses dalgaları gönderir – süreç tamamen ağrısızdır.

Çoğu durumda, ultrasonlar 30 dakikadan az sürer. İncelemeden sonra aynı gün rapor ve görüntüleriniz alırsınız.

Ultrason incelemesinden sonra ne olur?

Bir kadın sağlık kontrolü ultrasonundan sonra özel bir bakım türü gerekli değildir. Doktorunuz size farklı bir tavsiyede bulunmadıkça, normal diyetinize ve günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Tanısal ultrasonda kullanılan yoğunluk seviyelerinde ultrasona maruz kalmanın hastalar veya cihaz operatörleri üzerinde doğrulanmış herhangi bir olumsuz biyolojik etkisi yoktur.

Ancak, belirli sonuçlarınıza bağlı olarak, doktor işlemden sonra size ek veya alternatif talimatlar verebilir.

Yorum ekleyebilirsiniz